פיזור הפגנות

פיזור הפגנות הינו סוג נוסף של אבטחה, כאשר סוג זה הוא יותר דומיננטי, משמע המאבטחים מבצעים פעולה שמוגדרת תוקפנית. מכיוון שמדובר בפעולה אקטיבית זוהי עבודה המכילה בתוכה רגישות גדולה, שכן פיזור הפגנה יכול מהר מאוד להתדרדר לפעילות אלימה ומסוכנת.

אנשי אבטחה מפזרים הפגנה

מהי פעולת פיזור הפגנה?

הפגנה היא התכנסות של קבוצת אנשים המבקשים למחות על פעולות הממשל או כנגד קבוצות בעלות כוח אחרות בחברה. בכדי לקיים הפגנה צריך לקבל אישור מהמדינה, כלומר מהמשטרה, המספקת תנאים ספציפיים לקיום ההפגנה. במידה וההפגנה מתקיימת שלא באישור המשטרה או במידה והמפגינים חורגים מהתנאים אותם סיפקה המשטרה בעת המתן האישור, אזי המשטרה מבצעת פיזור של ההפגנה. כלומר שליחת האנשים ממקום ההפגנה ופיזורם איש איש לביתו.

אמצעים לפיזור הפגנות

כאשר מבקשים לפזר הפגנה לעיתים יש צורך בשימוש באמצעים שמסייעים בפיזור כמו:

זרנוקי מים – אשר מותזים על המפגינים בזרם חזק שאמור לעצור התנגדות שלהם או התפרצות שלהם כלפי הכוח שמפזר את ההפגנה.

אלות – כלל שוטר מציד באלה ואמצעותה הוא מונע תנועה של המפגינים לכיוון מיקום מסוים. בנוסף, האלה משמשת להפעלת כוח על מפגינים בודדים, במידה ואלה נוקטים באלימות.

כדורי גומי – כדורים הנורים מרובים. לרוב מדובר בכדור מתכת זעיר המכוסה כולו גומי שחור עבה. ירייה באדם בכדור גומי משמשת לנטרולו, תוך פגיעה מינימלית בגופו. השימוש בכדורי גומי חייב להתבצע בצורה מבוקרת, שכן הוא משמש בעיקר לפיזור אלים של הפגנה ועלול לגרום להסלמה באירוע.

וולקן עוצמה – אבטחה מקצועית

וולקן עוצמה הינה חברה המספקת שירותי אבטחה מתקדמים, ברמה מקצועית גבוהה מאוד. אנו ערוכים לאבטחת אירועים המוניים, לסיוע וביצוע פיזור הפגנות והתמודדות עם קהל אלים. לייעוץ מקצועי בנושא פיזור הפגנות, השאירו פרטים באתר וולקן עוצמה.

מאמרים נוספים בנושא