כלבנות

חברת שמירה ואבטחה שמכבדת את עצמה ונוקטת בכל אמצעי האבטחה האפשריים, היא חברת שמירה שתעשה שימוש גם בעזרים ואמצעים כמו כלבנות.

וולקן עוצמה, חברת אבטחה מהמובילות והוותיקות בארץ, נעזרת בשירותי כלבנות, כאמצעי עזר באבטחה, זאת לצד עזרים נוספים וחדשניים כמו חידושים אלקטרוניים ודיגיטליים, שלא לדבר על הכוח האנושי המצוין, למוד הכשרות, אימונים והדרכות.

כלבים בחזית

כלבים, מעבר להיותם נאמנים ומסורים עד אין קץ לבעליהם, הם גם בעלי מאפיינים ותכונות מיוחדים שניתן לעשות בהם שימוש אפקטיבי בכל הנוגע לתחום האבטחה והשמירה.

למעשה, בחלק מהמקרים הם אפילו עולים על היכולות האנושיות או הטכנולוגיות, בשל חושיהם החדים והיכולת שלהם לזהות תרחישים מורכבים ואף מסוכנים, ולהתריע עליהם מראש.

כלבן של וולקן עוצמה בפעולה

לשימוש בכלבים יש הסטוריה ארוכה, לאו דווקא בתחום האבטחה, כמו למשל לצרכי נחיית עיוורים, לרעייה ואיסוף כבשים, לגרירת מזחלות, חילוץ לכודים במפולות שלג או ברעידות אדמה, זיהוי סמים ועוד.

כך שהיתה זו רק שאלה של זמן עד שתתגבש ההבנה שכלבים הם כלי עזר שלא יסולא בפז, בכל הנוגע לאבטחה ובטחון.

שימוש בכלבים באבטחה

כלבנות באבטחה עוסקת באימון כלבים לצרכי סיורים ופטרולים, גילוי חומרי נפץ, התרעה מפני מסתננים ואורחים בלתי קרואים.

בצבא כבר נעשה שימוש נרחב בכלבים, כדי לתגבר את יעילות החיילים, במיוחד ביישובי קו התפר ובגבולות.

חברות אבטחה שמספקות מענה מקיף, כולל ומעמיק לכל צורך, משתמשות אף הן בכלבים, זאת בנוסף לכוח האבטחה האיכותי, לעזרים האלקטרוניים ולציוד החדשני.

לכלבים יש יכולות שאינן מוטלות בספק, כמו היכולת לראות היטב גם בלילה, לשמוע קולות מרחוק ולהריח ריחות שונים. לכן, כלבנות בחברות אבטחה מתקדמות, כמו למשל חברת האבטחה וולקן עוצמה, היא עניין שבשגרה.

אם מדובר על אבטחת ישובים, ניתן לראות פעמים רבות את המאבטח מבצע סיור ולצידו כלב שבשעת הצורך יתריע על סכנה. על אף העזרים המשמשים את המאבטחים לראיית לילה, הראות היא עדיין מוגבלת ונוכחותו של כלב שמירה מגדילה את האפקטיביות.

כלבנות היא מקצוע לכל דבר והכלבים עוברים סדרת אימונים והכשרה מיוחדת על ידי כלבנים בעלי נסיון ומוסמכים לעסוק בכך. הכלבים עצמם נבחרים בקפידה, מאחר וישנם גזעים המתאימים יותר לצרכים כמו גישוש, בעוד אחרים טובים למטרות אחרות.

בכל מקרה הכלבים שנבחרים ל"תפקיד", הם כלבים נבונים, סבלניים ובעלי יכולת הסתגלות.

הכלבים מאומנים להתריע על סכנות ותרחישים שונים באמצעות נביחה, וגם כדי לייצר הרתעה ולהפחיד את הגורם הפולש או המזיק.

במקרים מסוימים הם מאומנים גם לתקוף, זאת במידה ונשקפת סכנה לחיי אנוש, ובמידה והם מקבלים את הפקודה לתקוף על ידי מאבטח מנוסה שמפעיל את שיקול הדעת שלו באותו המעמד.

שימוש בכלבי שמירה לא מתקיים רק באבטחת ישובים אלא בעוד תרחישים רבים, למשל שמירה על מתקנים חשובים או מפעלים שאינם פעילים בשעות הלילה. במקרה זה מתלווה הכלב לשומר או למאבטח ומזהה כל פעילות חשודה.

דוגמה נוספת היא החקלאים שמעוניינים להגן על שדותיהם והמטעים שלהם מפני גנבים או ממעשי השחתה וונדליזם.

גם המאבטח מקבל כוח עזר נוסף, נאמן ומסור שמסייע לו במיגור תופעות שונות, ובהצלחה רבה.

חברת וולקן עוצמה מספקת שירותי כלבנות במסגרת שירותי האבטחה המקצועיים והרציניים שלה.

לחברה מוניטין גבוה בתחום האבטחה, זאת בזכות הפתרונות המתקדמים שהיא מציעה, הוותק הרב, מעל לשלושים שנות נסיון וההצלחות הרבות שנרשמו לחברה.

מעוניינים בחברת אבטחה הכוללים גם שירותי כלבנות? זה הזמן למלא את פרטיכם בטופס שבאת ונציגינו בוולקן עוצמה ישמחו לשוב אליכם בתוך זמן קצר.

 

מאמרים נוספים בנושא