אבטחה בשגרירויות

חברות האבטחה המקצועיות והרב חטיבתיות מתעסקות במספר רב של תחומי אבטחה כאשר אחד מהם הוא אבטחת שגרירויות. נושא רגיש ומורכב שלא כל חברת אבטחה יכולה לקחת על עצמה ולעמוד במשימה בהצלחה. וולקן עוצמה אבטחה בעלת חטיבה ייחודית לאבטחת שגרירויות ומנוסה שנים בתחום.

אבטחה בשגרירויות

אבטחה בשגרירויות דורשת ידע וניסיון מוכח בתחום. אבטחה מסוג זה אמורה לשמור על נציגים דיפלומטיים ממדינות זרות ולמנוע פעולות איבה בשטח השגרירות. בשגרירות נמצאת הרמה הגבוהה ביותר של נציגות דיפלומטית של מדינה מסוימת בשטחה הריבוני של מדינה זרה והשגריר בעל דרגת נציגות ייחודית.

איש אבטחה בשגרירותהמאבטחים שמשובצים לעבודה זו אמורים להיות ייצוגיים, אדיבים כלפי המבקרים ולעמוד בכל חוקי השגרירות בה הם עובדים. לרוב ההתנהלות מתבצעת בשפות זרות ויש לקחת זאת בחשבון. דרישות בסיסיות לתפקיד בישראל:

• לוחמים בצה״ל
• קצינים בעלי רקע פיקודי
• התחייבות לתקופה ארוכה
• נכונות להצבה בחו״ל
• כושר גופני גבוה ובריאות תקינה
• שליטה טובה באנגלית עם יתרון לשפות נוספות
• רישיון נהיגה בתוקף

מאבטחים המוצבים לעבודה בשגרירויות זרות חייבים לכבד ולגלות רגישות בשטח השגרירות בהתאם לתרבות המדינה ונקודות התורפה הבטיחותיות שלה. אמנם כל עובדי השגרירות כפופים לחוקי המדינה בה הם נמצאים אך לכולם חסינות ושטח השגרירות סגור ולא ניתן להיכנס אליו ללא אישור כניסה.

שירותי אבטחת שגרירויות כוללת עבודה יום יומית והתנהלות בפני מבקרים כך שבעצם המאבטח מעורב בכל תפקידי השגרירות. התפקיד כולל: קבלת קהל, יצירת קשרי תרבות וחברה, השתתפות בפעילויות שונות של הנציגות גם מחוץ לשטח השגרירות, סיוע לאזרחי המדינה במקרה חלילה של מצוקה או פגיעה, טיפול באזרחים המבקשים אשרות שהייה וטיפול בנושאים בירוקרטיים.

וולקן עוצמה אבטחה – אבטחת שגרירויות זרות

וולקן עוצמה אבטחה היא חלוצה מצטיינת בתחום פתרונות השמירה והאבטחה. כיום החברה רב חטיבתית כך שביכולתה לספק ללקוחותיה את כל פתרונות האבטחה הקיימים בשוק. מעבר לעבודת האבטחה הרגילה, וולקן מתמחה באבטחת מתקנים, אירועים, הפקות ענק (קונצרטים וספורט) אבטחת אישים ודיפלומטיים וכן אבטחת שגרירויות. צרו אתנו קשר היום לפגישה וקבלת מידע נוסף.

מאמרים נוספים בנושא