פינוי בכוח של שוכרים שלא משלמים

תרחיש מוכר וידוע של בעלי דירות רבים הוא שוכרים שלא משלמים להם את שכר הדירה בזמן, או כלל לא. מעוגנים בחוזה, פונים בעלי הדירה לשוכרים ומבקשים מהם לפנות את הדירה.
אולם אז לעתים מתחוללת דרמה, מאחר והשוכרים מסרבים להתפנות. מה עושים?

איש בטחון מפנה בכח דייר שלא שילם שכר דירה

מפנים בכוח

למרבה ההפתעה והתסכול, החוק, בדרכו המוזרה, מאפשר לשוכרים להשאר בדירה, גם אם אינה שלהם וגם אם לא שילמו את דמי השכירות. לפי החוק, שוכר רשאי להשאר בדירה כל עוד לא הוגשה נגדו תביעה לפינוי המושכר. רק אז, לאחר שהוגשה תביעה והתקבל פסק דין, רשאי בעל הדירה לתבוע את פינוי השוכר מהנכס. אם לא יפעל כך וינסה לפנותו בכוח ללא קבלת פסק דין, המשכיר עצמו, בעל הנכס, יואשם בהסגת גבול!

עם קבלת האסמכתא החוקית מבית המשפט פונה המשכיר השמח לשוכר ומבקש ממנו לפנות את הנכס. אולם פעמים רבות השוכר פשוט מסרב לפנות אותו ואף מגדיל ראש, מחליף את המנעולים בבית ופשוט מתבצר בעמדתו.

במצבים כאלו יש לקבל צו פינוי מלשכת הוצאה לפועל ורק אז ניתן לבצע פינוי בכוח של שוכרים שלא משלמים.

חברת וולקן עוצמה מספקת, בין היתר, שירותי פינוי שוכרים. זהו הליך שרק גורמים מורשים יכולים לבצע וחברת וולקן מוסמכת לעשות זאת.

לחברה נסיון רב שנים בפינוי בכוח של שוכרים סרבנים. מועד הפינוי נקבע יחד עם בעל הנכס והחברה פועלת בתיאום עם משטרת ישראל במקרה והעניינים ייצאו משליטה, כמו גם עם שירותי מנעולן למקרה בו יהיה צורך בפריצת דלת הכניסה, שירותי סבלות ומשאית פינוי ועוד.

הליך הפינוי הוא מהיר ואדיב תוך שמירה על הנכס ובנסיון לסיים את התהליך הלא נעים לכל הצדדים בהקדם האפשרי.

אם נתקלתם בשוכר סרבן ולא מצליחים לפנותו מהדירה, על אף החלטות שנקבעו על ידי בית המשפט או ההוצאה לפועל, זה הזמן ליצור איתנו קשר באמצעות הטופס שבאתר. נשמח לעמוד לשירותכם.

מאמרים נוספים בנושא