מאבטחים להפגנות

בכל חברה דמוקרטית, אחת הדרכים להביע דעה או מחאה היא הפגנה. כדי לקיים אותה חייבים המארגנים לקבל אישור ממשטרת ישראל ולשמור על הכללים שמעמידה המשטרה כתנאי לאישור ההפגנה.

בישראל יש לא מעט הפגנות שהופכות לנפיצות ויוצאות מכלל שליטה, אחרות נערכות בספונטניות וללא אישור המשטרה. איך מתבצעת אבטחת הפגנות ומי מאבטח אותן?

אנשי אבטחה על סוסים במהלך הפגנה

אבטחה בהפגנות

כל הפגנה מסודרת נערכת בהתאם למספר כללים שמציבה המשטרה כתנאי לקיומה. למשל, הצבת מחסום, אותו אסור למפגינים לחצות, שמירת מרחק מאישיות מסוימת, שמירה על הסדר ואי שימוש בכוח.

לא מזמן עלתה לכותרות אחת ההפגנות המדוברות ביותר בישראל, הפגנה בה נשברו כל הכללים והפכה לאלימה, קשה ומסכנת חיים.

משטרת ישראל נערכת לקראת הפגנות באמצעים העומדים לרשותה. לפעמים אמצעים אלו אינם מספיקים ולאירוע מגויסות חברות אבטחה שמעמידות מאבטחים בהפגנות על מנת להבטיח שמירה על הסדר.

מאבטחים בהפגנות

מטרת גיוס מאבטחים להפגנות היא להקדים תרופה למכה. הפגנות טעונות שצפויים להשתתף בהן המונים, נושאים פוליטיים או חברתיים שגורמים לעימותים וכדומה, הן הפגנות שנדרשת בהן מקסימום אבטחה.

המאבטחים מורכבים מצוות מיומן ויעיל, בעל נסיון והכשרה ייעודית שעברו בתחום. מדובר באירוע המוני וצפוף שבכל רגע נתון יכולים לקרות בו מגוון תרחישים.

המאבטחים עובדים בשיתוף פעולה ביניהם, מפוזרים בין המפגינים ובנקודות אסטרטגיות, למשל בקרבת במת הנואמים, בפתחי הרחובות הסמוכים למקום ההפגנה וכדומה. הם מקושרים גם למוקד הגיבוי ומצויים בקשר רציף עם המשטרה, עימה הם פועלים בתיאום מלא.

נדרשת ערנות רבה, דריכות וזיהוי מצבים מסוכנים, על מנת למנוע אותם מבעוד מועד ולהרחיק את הגורמים המפריעים. בחלק מהמקרים מגיעים המאבטחים למקום עוד לפני תחילת ההפגנה, סורקים אותו ולומדים אותו היטב.

אבטחת הפגנות מקצועית

חברת וולקן עוצמה היא חברת ביטחון ושמירה המספקת שירותי אבטחה איכותיים ומקצועיים. החברה פועלת בשיתוף פעולה מלא עם משטרת ישראל ובכפוף לתנאיה ומחזיקה ברשיון מטעמה ומטעם משרד המשפטים ומשרד התמ"ת.

מאבטחי החברה הם אנשי מקצוע מיומנים, מאומנים ומוכשרים בהכשרות מיוחדות וייעודיות לתפקיד אותו הם מבצעים. בכל הנוגע לאבטחת הפגנות ופיזורן, במידת הצורך, מדובר במאבטחים שיש להם הכישורים הנדרשים לאבטחה מסוג זה, יכולת לזיהוי סיכונים ומניעתם, השלטת סדר ושימוש באמצעים לפיזור הפגנות באישור המשטרה.

וולקן עוצמה שמה לנגד עיניה מתן הגנה יעילה ושמירה על בטחונם ושלומם של כל משתתפי האירוע, עם הכנת תוכנית פעולה, בדיקת רקע מודיעיני והכנה לוגיסטית מוקדמת לפני תחילת האירוע.

אנו עומדים לרשותכם 24 שעות ביממה. צרו עימנו קשר באמצעות הטופס המקוון שבאתר ונציגינו ישובו אליכם במהירות עם כל המידע הדרוש לכם.

מאמרים נוספים בנושא