אבטחת אירועים המוניים

בשנת 2008 נחקק בישראל חוק איסור אלימות באירועי ספורט. החוק הוקם כדי לבטל את נוכחות המשטרה במהלך אירועי ספורט ולהעביר את השליטה על הסדר לחברות אבטחה פרטיות.

לאור ההצלחה והיכולת התפעולית והלוגיסטית של חברות האבטחה במגרשי הכדורגל התרחבה סמכות חברות האבטחה לסוגים נוספים של אירועים המוניים, בקנה מידה ובהיקפים כמו של משחקים ספורטיביים.

אירוע המוני שיש בו שירותי אבטחה

אבטחת אירועים רבי משתתפים

לפי החוק משנת 2008 שהוחל ב- 2010, הוגדר אירוע ספורט כאירוע רב משתתפים המתקיים במקום פתוח. מאחר ואירועים נוספים רבים שאינם אירועי ספורט נערכים אף הם מתחת כיפת השמיים, הדרך להאצלת סמכויות מידי המשטרה לחברות אבטחה פרטיות היתה קצרה.

אירוע המוני יכול להיות, בנוסף לאירועי ספורט, גם מופעי תרבות גדולים, הפגנות, כנסים חברתיים ועוד. לצורך הענין, גם חגיגות יום העצמאות נחשבות לאירוע המוני רב משתתפים.

אבטחת אירועים המוניים דורשת לוגיסטיקה ותכנון מקדים מקיף וזהיר. המטרה היא לשמור על שלום המשתתפים, קהל ומופיעים כאחד, לשמור על הסדר וזיהוי מצבי סיכון מבעוד מועד כדי למנוע אותם.

תוכנית הפעולה המקדימה כוללת לעתים מידע מודיעיני, סקירת המקום, תפעול והדרכת המאבטחים באירוע ועבודה בשיתוף פעולה מלא עם משטרת ישראל וגורמי בטחון נוספים.

סוג כזה של אבטחה דורש מספר גדול של צוותים, המחולקים לפי תפקידים במקום, החל ממנהל האירוע, הממונה על הבטחון וכלה בסדרנים ומאבטחי שטח. ברוב המקרים תהיה גם נוכחות של משטרת ישראל, שתפעל במעגל החיצוני יותר באירוע, לצורך גיבוי, סידורי התנועה ואבטחת הטבעת החיצונית יורת של האירוע.

לפי חוקי משטרת ישראל, אם מדובר באירועים שמשתתפים בהם מעל לאלף איש, על חברת האבטחה למנות מנהל בטחון ומנהל אירוע נפרדים.

חברת וולקן עוצמה מספקת פתרונות אבטחת אירועים המוניים מתוך נסיון רב, היכרות עמוקה עם הצרכים המיוחדים שדורשת אבטחה מסוג זה, הכוללת תדרוך מקדים, אימונים והדרכות אינטנסיביים ובחירת צוותים איכותיים ואחראים לאבטחת האירוע ההמוני.

לשאלות נוספות ופגישת היכרות צרו עימנו קשר. מלאו את פרטיכם בטופס שבאתר ותקבלו מענה מהיר ומקצועי בתוך זמן קצר.

מאמרים נוספים בנושא