סדרנים למגרשי כדורגל

אלימות מילולית ופיזית במגרשי הכדורגל בישראל היא תופעה רווחת, בעיקר במשחקים בין קבוצות הידועות ביריבותן העזה, כדוגמת משחקי דרבי בין מכבי להפועל תל אביב, בין מכבי חיפה להפועל חיפה וכדומה. לקבוצות רבות יש מועדוני אולטראס ססגוניים, בהם לא מעט חוליגנים המגיעים למשחקי הכדורגל כדי להתפרע ולא רק במטרה לעודד את קבוצתם.

לאחר שינוי החוק בנושא אבטחה במגרשי כדורגל בארץ נקבעו מראש הקריטריונים להצגת מאבטחים למשחקי כדורגל, כאשר מספר הסדרנים נקבע כנגזרת ממספר המאבטחים והשוטרים ובהתאמה לדרגת הסיכון.

סדרן במגרש כדורגל

מאבטחים וסדרנים למגרשי כדורגל

בכל משחקי הכדורגל המתקיימים בארץ, במסגרת הליגות השונות ובתחרויות אחרות, ישנה חובה להציב מאבטחים ומספר סדרנים למגרשי כדורגל. כמות המאבטחים והסדרנים משתנה בהתאם לסוג האירוע, רמת הסיכון, גודל האצטדיון ועל פי קריטריונים נוספים.

מאבטחים לכדורגל אחראים על ההיבט הבטיחותי, תפקידם העיקרי הוא להבטיח את חוויית הספורט לאוהדים הרבים המגיעים לאצטדיון, ולדאוג לכך שהצופים ייהנו ממשחק מהנה עם מינימום נזקים וסיכונים. מאבטחים למשחקי כדורגל עוברים הכשרה מקצועית, מפקח מטעם חברת האבטחה דואג להדרכה של המאבטחים לפני המשחק ולסיור מודרך ברחבי האצטדיון, ועליו לרענן את נהלי האבטחה ולסייע לצוות המאבטחים במהלך המשחק ולאחריו.

למאבטחי כדורגל יש סמכויות אכיפה יחסית נרחבות, כך לדוגמה הם רשאים לבצע בדיקות גופניות כדי לאתר אמצעים שאסור להכניס למגרש, למשל רימוני עשן, והם רשאים להוציא ולהרחיק מתחומי המגרש את האוהדים המתפרעים או לעכב את החוליגנים עד להגעת כוחות המשטרה למקום.

סדרנים למגרשי כדורגל אחראים בעיקר על שמירה על סדר וארגון, תפקידם כולל הכוונת קהל האוהדים למקומות הנכונים במגרש, למנוע הפרעות סדר בקרב האוהדים, להגן על השחקנים ונושאי תפקיד שונים במועדוני הכדורגל ולמנוע כניסת זרים למקומות שאינם מיועדים לאוהדים או מסוכנים לבטיחותם. סדרנים למשחקי כדורגל מבצעים בדיקות בכניסה לאצטדיון כדי למנוע הכנסת אמצעים מסוכנים ואסורים, הם רשאים לבצע גם חיפוש בכליו של האוהד או על גופו, והם מורשים גם להוציא אוהדים המתפרעים וגורמים לנזק, להפרעה של מהלך המשחק וכדומה.

מאבטחים לאצטדיון כדורגל –  רק מחברת וולקן עוצמה

כדי להבטיח משחק כדורגל מהנה וחוויה ספורטיבית נעימה ללא אלימות מיותרת, כדאי לבחור בחברת וולקן עוצמה המתמחה בשירותי אבטחה במגרשי כדורגל בארץ ובאבטחת אירועי ספורט ותרבות אחרים.

צרו עמנו קשר עוד היום באמצעות הטלפון או השאירו פרטים ליצירת קשר בטופס שבאתר, ונציגי השירות של וולקן עוצמה יחזרו אליכם במהרה עם הצעה משתלמת.

נושאים נוספים שיוכלו לעניין אתכם:

אבטחת אירועים המוניים

חברות אבטחה לאירועים

מאמרים נוספים בנושא